Yaşlı kadın son günlerini huzurevinde geçirmek istiyor

08.12.2017 17:25:31 tarihinde eklendi, 578 kez okundu
Adana’da tek odalı evde yaşlılık hastalıklarıyla mücadele eden, eli ve dirseği kırık 87 yaşındaki annesinin bakımını tek başına yapan Mustafa Tekin Özlüpınar, annesinin daha iyi bakılabilmesi için huzurevine yerleştirmek istediğini söyledi.

Yaşlı kadın ise ömrünün kalan son zamanlarında artık rahat etmek istediğini belirterek, “Allah öldürmezse ölmüyorsun işte. Tuvalete bile tek başıma gidemiyorum” diye konuştu.

Seyhan ilçesindeki Kuruköprü Mahallesi’nde tek odalı bir evde bakıma muhtaç 87 yaşındaki annesi Hatice Ergün’le yaşayan Mustafa Tekin Özlüpınar (70), annesinin hastalıklarının arttığını, 3 yıldır annesine tek başına baktığını söyledi.

Annesinin 3 yıl önce 40 güne yakın hastanede tedavi gördüğünü dile getiren Özlüpınar, taburcu olduktan sonra da sık sık düşerek elini ve dirseğini kırdığını dile getirdi. Annesinin huzurevinde daha iyi bakılabilmesi için Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne başvurduğunu anlatan Özlüpınar, kendilerine ’yer yok’ denildiğini öne sürdü. Özlüpınar, “Yaşlılıktan dolayı sürekli düşüyor. Şimdi de kalp ve şeker rahatsızlıkları gelişti. 3 senedir tek başıma mücadele veriyorum. Her gün altını değiştiriyor, çamaşırlarını yıkıyorum. Sabah, öğle ve akşam yemeklerini yediriyorum. Ekmek lokmalarını bile ellerimle bölüyorum. Benim de yaşım ilerledi. Benim de hastalıklarım gelişmeye başladı. Duyduklarıma göre huzurevine yatarsa daha iyi bakılır. Raporları belirtip defalarca müracaat etmemize rağmen ilgilenmiyorlar. Huzurevine yerleşirse zaten yine sürekli yanına giderim ama daha iyi bakılır” diye konuştu.

Hatice Ergün ise ömrünün kalan son zamanlarında artık rahat etmek istediğini belirterek, “Ellerim tutmuyor. Allah öldürmezse ölmüyorsun işte. Tuvalete bile tek başıma gidemiyorum” dedi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS