Başkent 14. Kulak Buran Boğaz Günleri

27.11.2017 17:27:12 tarihinde eklendi, 467 kez okundu
Başkent Üniversitesi Adana Dr.Turgut Noyan Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından bu yıl 14’üncüsü gerçekleştirilen Başkent Kulak Burun Boğaz Günleri’nde, “Baş Boyun Kanserleri” konusu ele alındı.

14. KBB Günleri bu yıl hayatını kaybeden Prof. Dr. Ercihan Güney anısına düzenlendi.

Turgut Noyan Uygulama ve Araştırma Merkezi Kışla Sağlık Yerleşkesi’nde düzenlenen toplantıyı başlatan Bilimsel Sekreter Prof. Dr. İsmail Yılmaz, “Prof. Dr. Ercan Güney’i 2 Temmuz 2017 tarihinde kaybetmenin derin üzüntüsü yaşıyoruz. Türk Bilimi ve camiamız adına çok büyük bir kayıptır. Bunun derin üzüntüsü içindeyiz” dedi.

Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Levent N. Özlüoğlu, bu etkinliklerin Başkent Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal başta olmak üzere Başkent ailesinin büyük katkıları ile başladığını ve bugünlere geldiğini söyledi.

Daha sonra Turgut Noyan Uygulama ve Araştırma Merkezi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Doç. Dr. Nesrin Özyılkan tarafından “Prof. Dr. Ercihan Güney”i anma konuşması gerçekleştirdi.

Açılış konuşmalarının ardından bilimsel toplantılara geçildi. KBB, Radyasyon Onkolojisi, Tıbbi Onkoloji, Radyoloji ve Nükleer Tıp bölümlerinden Türkiye’den birçok doktorun katıldığı 14. Başkent KBB Günleri, Tıbbi Onkoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Özgür Özyılkan “Kanserin multidisipliner tedavisi” konulu sunumuyla devam etti.

Toplantıda Başkent Üniversitesi Radyasyon Onkolojisi Bölümü Prof. Dr. Cem Önal, “Baş boyun kanserlerinde güncel radyoterapi çalışmaları” hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Gün boyunca süren 4 oturum şeklinde düzenlenen etkinlikte ayrıca Prof. Dr. Günter Hafız, Prof. Dr. Alper Nabi Erkan ve Doç. Dr. Fatma Çaylaklı tarafından gerçekleştirilen boyun diseksiyonu ameliyatı, katılımcı hekimler tarafından ilgiyle izlendi.

Uzman doktorların bilgi alışverişinde bulunulduğu etkinlik konuşmacılara plaket, katılımcılara sertifikalar verilmesiyle tamamlandı.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS