Eğitim-Bir-Sen’den “Eğitimcilerin Eğitimi”

12.11.2017 14:26:49 tarihinde eklendi, 388 kez okundu
Milli Eğitim Bakanlığı MEB Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk, 21.yüzyılda artık ’ben yok biz varız’ yönetim şeklinin benimsendiğini belirterek, "Daha yenilikçi, daha kreatif ve daha sorumlu hareket etmek zorundayız" dedi.

Eğitim-Bir-Sen’in Adana Şubesi “Eğitimcilerin Eğitimi” konferanslarına devam ediyor. Çukurova ilçesindeki Mektebim Okulları’nda gerçekleştirilen seminere, Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer, Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, divan kurulu üyeleri, ilçe yönetimleri, bölge başkanları, kadınlar komisyonu, Genç Memur-Sen yönetimi, medya ve tanıtım komisyonu ve okul müdürleri ile eğitimciler katıldı.

Program, AGD Adana Şube Başkanı Abdulaziz Kıranşal’ın ’Siyer-i Nebi’ ilgili bilgilendirme konuşmasıyla başladı.

Daha sonra Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkan Yardımcısı Hüseyin Dalak, Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim-Bir-Sen, Diyanet İşleri Başkanlığı ve İHH İnsani Yardım Vakfı’nın birlikte yürüttüğü “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi ile ilgili bilgiler verdi.

Dalak’ın ardından Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı Mehmet Sezer, bir selamlama konuşması yaptı. Eğitimcilerin toplumu yönlendirme sorumluluğu olduğunu söyleyen Sezer, bu sorumluluğu paylaşma adına eğitimcilerin eğitimi konusuna büyük önem verdiklerini söyledi.

Eğitimcilerin de sorunları olduğunun farkında olduklarını ve bu sorunları çözmek noktasında büyük çaba harcadıklarını söyleyen Sezer, son zamanlarda kamuoyunda da sıkça tartışılan MEB’in yeni eğitim ve sınav sistemindeki eksikliklerine vurgu yaptı.

Mehmet Sezer’in konuşmasının ardından MEB Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk, “Eğitim Yönetiminde Yeni Paradigmalar” başlıklı seminerini gerçekleştirdi. Öztürk, "21. yüzyılda artık ’ben yok biz varız’ yönetim şeklinin benimsendiğini söyleyerek hepimiz aynı gemide değiliz hepimiz aynı uçaktayız. O nedenle daha yenilikçi, daha kreatif ve daha sorumlu hareket etmek zorundayız" dedi.

21. Yüzyılı yönetecek kişilerin 5 özelliğe sahip olması gerektiğini söyleyen Mehmet Baki Öztürk bu özelliklerin takım çalışmasına yatkınlık, liderlik özellikleri, sevgiye dayalı iletişim becerisi, etik kurallar, insanı ve parayı yönetme becerisi olduğunu belirtti.

Öztürk, salonda bulunanların alkışlar arasında sunumunu tamamladı.

Program Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı Mehmet Sezer’in Öztürk’e Varda Köprüsü tablosu hediye takdimiyle son buldu.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS