‘Adana Lezzet Festivali’ne katılan firmalara sertifika verildi

27.10.2017 18:29:34 tarihinde eklendi, 351 kez okundu
Adana Valisi Mahmut Demirtaş, “Adana’nın güzelliklerini ortaya çıkarmazsak gündemi biz belirlemezsek bir başkası çok farklı haberlerle gündeme geliyor.

Adana Lezzet Festivali’nin yansımaları çok iyi oldu. Seneye daha mükemmel festival yapacağız” dedi.

Adana Valiliği öncülüğünde çok sayıda sivil toplum kuruluşunun işbirliğiyle kentte 6-8 Ekim tarihleri arasında düzenlenen ‘Adana Lezzet Festivali’ne katılan firmalara sertifika verildi.

Adana Valiliği toplantı salonunda düzenlenen sertifika töreninin açılışında konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana’nın lezzetlerinin dünyaya tam tanıtılmadığını söyledi. Bir gazeteye göre, Türkiye’nin lezzetleri sıralamasında Adana’nın yedinci sırada olduğunu ifade eden Sözlü, “Adana’da son dönemde kültür ve sanata yönelik etkinlikler Adana’nın dışarıya yansıyan yüzünü güzelleştiriyor. Lezzet denildiği zaman Adana’nın çok değerli ve çok önemli bir yeri var. Kim ne dersin desin ama hak ettiğimiz yerde değiliz. Türkiye’nin lezzetleri sıralandığında Adana’nın sırası yediydi. Ben İstanbul’u, İzmir’i, Ankara’yı anlarım oralar büyük metropoller. Dünya mutfaklarını bünyesinde barındırıyorlar. Adana’daki lezzet festivaliyle yansıyan yüzünü değerlendirerek arttırmamız gerekiyor” diye konuştu.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş ise Adana’da yaşanan asayiş olaylarının gündeme gelmesinden dolayı rahatsızlık duyduğunu ifade ederek, “Eğer bizler Adana’nın güzelliklerini ortaya çıkarmazsak gündemi biz belirlemezsek bir başkası çok farklı haberlerle gündeme geliyor. Ben bundan rahatsızlık duyuyorum. Onun için lezzet festivali ciddi bir şekilde yüzünü göstermiş oldu” diye konuştu.

Adana’nın gerçek yüzünün festivallerle ortaya çıkacağını söyleyen Demirtaş, şöyle devam etti:

“Adana’da ciddi bir potansiyel var. Hem yemeklerimizden tutun, doğasıyla, ekonomisiyle güçlü bir il olmasına rağmen gerçek yüzünü dünyaya çok iyi yansıtamadık ama Adana’nın gerçek yüzünü bir ve beraber olduğumuz müddetçe çok daha güzel bir şekilde hem ülkemize, hem dünyaya yansıtacağını düşünüyorum. ‘Adana Lezzet Festivali’nin yansımaları çok iyi oldu. İnşallah bundan sonra yapacağımız festivali eksiklerimizi tamamlayarak daha mükemmel yapacağız.”

Konuşmaların ardından katılan firmalara sertifikaları protokol üyeleri tarafından verildi.

Törene Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana vali yardımcıları, Adana Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhammet Ali Tekin ile çok sayıda firma sahibi katıldı.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS